Home / Hakkımızda

Hakkımızda

Uzlaşma Bilinci Platformu ve İnternet sitesi;  kuruculuğunu Eser GÜNSAL’ın yaptığı, kurulum aşamasında Gürsel AKKAYA’nın da destek verdiği bir oluşumdur.

Ceza Muhakemesi Kanununda yer verilen “Alternatif Çözüm Yöntemlerinden Onarıcı Adalette Uzlaşma ve Uzlaştırma” konusunda kamuoyunu bilgilendirici çalışmalar yapmak,

Bu nitelikteki çalışmaları teşvik etmek ve desteklemek, ilgili kurum ve kuruluşlarla iş birliği yapmak,

Uzlaştırmacı Adayı, Ve sicile kayıtlı Uzlaştırmacılar için faydalı olabilecek bilgi ve belgelere site üzerinden kolayca erişim imkanı sunmak,

Konu ile ilgili istatistiklerin derlenmesi ve yayımı konusunda Bakanlığın ilgili birimleriyle iş birliği halinde projelerini yürütmek amacında olan bir STK’dır.

eser-gunsal

Eser GÜNSAL

İstanbul Anadolu Adalet Sarayı
Uzlaştırmacı
Uzlaştırma Bilinci Platformu Kurucusu ve Başkanı

1977 yılında İstanbul’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul’da tamamladı. Önlisans ve Lisans eğitimlerini İstanbul Üniversitesi Dış Ticaret, İktisat, Sağlık Kurumları İşletmeciliği ve Adalet Meslek Yüksekokulu bölümlerinde tamamladı. İcra ve Alacak Tahsilatı konularında Özel sektör ve Kamu Kurumunda görev yaptı. 09 Mart 2019 tarihinde İstanbul Yeditepe Üniversitesinde gerçekleştirilen 1. Uzlaştırmacılar çalıştayında grup lideri olarak görev aldı.

Çalışma hayatına Özel Sektörde devam etmekte olup, İstanbul Anadolu Adlî Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu siciline kayıtlı Uzlaştırmacı olarak görev yapmaktadır.

gursel-akkayaGürsel AKKAYA

İstanbul Anadolu Adalet Sarayı
Uzlaştırmacı
Uzlaştırma Bilinci Platformu Eş Başkanı

 

1969 yılında Adana’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Adana’da tamamladı. 1989 yılında TSK. Jandarma Genel Komutanlığı bünyesine katıldı. 27 yıl süren meslek yaşamı boyunca Astsubay rütbesi ile çeşitli kademelerde görev yaptı. Görev süresi içinde Jandarma Ön lisans ve İktisat Fakültesi eğitimlerini tamamladı. Ekim 2016 yılında Balıkesir/Marmara Adası Jandarma Karakol Komutanı görevinden istekle emekliliğe ayrıldı. 09 Mart 2019 tarihinde İstanbul Yeditepe Üniversitesinde gerçekleştirilen birinci Uzlaştırmacılar çalıştayı organizasyonunda görev aldı. Halen İstanbul Anadolu Adlî Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu siciline kayıtlı Uzlaştırmacı olarak görev yapmaktadır.