Home / Etkinlikler / ”Türkiye’de Alternatif Uyuşmazlık Çözüm Yollarının Geliştirilmesi” AB – Avrupa Konseyi Ortak Projesi Kapsamında Saha Ziyaretleri Gerçekleştirildi

”Türkiye’de Alternatif Uyuşmazlık Çözüm Yollarının Geliştirilmesi” AB – Avrupa Konseyi Ortak Projesi Kapsamında Saha Ziyaretleri Gerçekleştirildi

‘Türkiye’de Alternatif Uyuşmazlık Çözüm Yollarının Geliştirilmesi” Avrupa Birliği – Avrupa Konseyi Ortak Projesi Kapsamında  ihtiyaç analizlerinin gerçekleştirilmesi hususunda 02-03 Kasım 2021 tarihlerinde İstanbul Çağlayan Adliyesinde, 04-05 Kasım 2021 tarihlerinde İstanbul Anadolu Adliyesinde saha ziyaretleri gerçekleştirildi.

Toplantılar, Ceza İşleri Genel Müdür Yardımcısı Sayın Orhan Cüni,  Tetkik Hâkimi Sayın Zehra Seda Kalyoncu’nun katılımları ile Avrupa Konseyi ulusal ve uluslararası uzmanları, Avrupa Konseyi personelinin yanı sıra, Hakimler ve Savcılar Kurulu, İstanbul Çağlayan Adliyesi ve İstanbul Anadolu Adliyesi hakim ve savcıları, uzlaştırmacılar ve akademisyenler olmak üzere yaklaşık 50 katılımcı ile gerçekleştirilmiştir.

Her iki adliyede de programın ilk gününde Avrupa Konseyi Uzmanı Sn. Helena Soleto, Onarıcı Adalet ve Çocuk Adaleti Konularında Avrupa’daki ve Uluslararası Düzenlemeler üzerine bir sunum yapmış, devamında yine Avrupa Konseyi Uzmanı Sn. Mustafa Serdar Özbek, Türk Hukukunda Uzlaştırmanın Esasları konusunda sunumunu gerçekleştirmiştir.

Son olarak, Avrupa Konseyi Uzmanı Myriana Visentin,  Avrupa Uygulamaları Üzerine Karşılaştırmalı Analiz Raporu hakkında bir sunum yapmıştır.

Uzlaştırmacı kimliğimiz ile yer aldığımız programın ikinci gününde, uzlaştırmacıların beceri geliştirme, uzlaştırmacılar arası koordinasyon, eğitim içeriği ve başlangıç ve yenileme eğitimlerinin saatleri hakkında analiz, uzmanlaşma ve davranış kuralları hususları değerlendirilmiştir.

 

hakkında Eser GÜNSAL

İstanbul Anadolu Adalet Sarayı Uzlaştırmacı

Ayrıca Kontrol Et

Uzlaştırmacı Siciline Kayıt Başvurularına İlişkin İlan Yayınlanmıştır

Bilindiği üzere 30 Mayıs 2021 tarihinde gerçekleştirilen 2021 Adalet Bakanlığı Uzlaştırmacı Sınavı ve 31 Temmuz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir