Home / Haberler / Uzman Uzlaştırmacı Eğitici Eğitimleri Başladı
uzlastirmaci-egitimleri-basliyor

Uzman Uzlaştırmacı Eğitici Eğitimleri Başladı

Uzlaştırmada Yeni Model Uygulanmaya Başlayacak!

“Türkiye’de Alternatif Uyuşmazlık Çözüm Yollarının Geliştirilmesi” Avrupa Birliği ve Avrupa Konseyi Ortak Projesi kapsamında 14-16 Aralık 2022 tarihleri arasında İzmir’de “Uzman Uzlaştırmacı Eğitici Eğitimi” gerçekleştirildi. Söz konusu eğitime Adalet Bakanlığı Ceza İşleri Genel Müdürlüğü temsilcileri, Avrupa Konseyi proje ekibi, ulusal ve uluslararası danışmanlar ve Haziran-Eylül 2022 döneminde düzenlenen  “Uzlaştırmacılara Yönelik Temel Eğitim için Eğitici Eğitimi”ne katılan eğiticiler arasından seçilen 30 kişi katıldı.

Uzman eğitici adaylarına , çocukların taraf olduğu dosyalarda, taksirle yaralama suçlarında ve vücut dokunulmazlığına karşı işlenen suçlarda uzlaştırma konusunda uzmanlık ve teknik bilgiye yönelik verilen bu eğitimlerin ; suça sürüklenen çocuklar bakımından Türk hukukundaki özel düzenlemeler, taksirle yaralama sonucu oluşan zararın tespiti ve müzakeresi, vücut dokunulmazlığına karşı işlenen suçlarda mağdurun özel durumu gibi alt başlıkları içerdiği belirtildi.

Edinilen bilgiye göre; “Uzman Uzlaştırmacı” olanların; çocukların taraf olduğu suçlar, taksirle yaralama suçları ve vücut bütünlüğüne karşı işlenen suçlarda Uzman uzlaştırmacı olarak atanacağı ve “Uzman Uzlaştırmacı” konusunda mevcut uzlaştırmacılara yönelik eğitimlerin 2023 yılında başlamasının planlandığı öğrenildi.

hakkında Uzlaşma Bilinci

İstanbul Anadolu Adalet Sarayı / Uzlaştırmacı / Uzlaştırma Portalı / Kurucu Üye

Ayrıca Kontrol Et

”Türkiye’de Alternatif Uyuşmazlık Çözüm Yollarının Geliştirilmesi” AB – Avrupa Konseyi Ortak Projesi Kapsamında Saha Ziyaretleri Gerçekleştirildi

‘Türkiye’de Alternatif Uyuşmazlık Çözüm Yollarının Geliştirilmesi” Avrupa Birliği – Avrupa Konseyi Ortak Projesi Kapsamında  ihtiyaç …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir