Home / Haberler / Uzlaştırmacı Mobil Bilgi Sistemi Hizmete Sunuldu

Uzlaştırmacı Mobil Bilgi Sistemi Hizmete Sunuldu

Adalet Bakanlığı , arabulucu, bilirkişi ve uzlaştırmacıların kullanımı için Bakanlık Bilgi İşlem Genel Müdürlüğünce geliştirilen mobil uygulamayı hizmete sundu.

Arabulucu, bilirkişi ve uzlaştırmacılar  UYAP üzerinden elektronik ortamda yapmış oldukları işlemleri, hizmete sunulan Arabulucu Portal , Bilirkişi Portal ve Uzlaştırmacılık Portal Mobil uygulamalarını İOS ve Android işletim sistemi bulunan cihazlarına ücretsiz indirip  tablet ve telefonları üzerinden de gerçekleştirebilecekler.

Uzlaştırmacı mobil uygulamasına e-devlet şifresi ile giriş seçeneği seçilerek ya da Uyap Uzlaştırmacı Portal üzerinden aşağıdaki adımları izleyerek oluşturulacak şifre ile giriş sağlanabilecektir.

1- Kişisel Bilgilerim Menüsü altında yer alan Mobil Kullanıcı İşlemleri menüsünü seçiniz.

2- Size özel ve sadece Uzlaştırmacı Mobil uygulamasında kullanacağınız şifreyi oluşturunuz.

3- Uzlaştırmacı Mobil sözleşmesini okuyunuz ve onaylayınız. Onay kutucuğunu işaretleyiniz ve kaydet butonuna basınız.

4- Uzlaştırmacı Mobil uygulamasını açınız ve T.C. Kimlik numaranız ile oluşturduğunuz şifre ile giriş yapınız.

Uygulama sayesinde kullanıcılar kendilerine atanan dosyaları, dosya kapak bilgilerini ve tarafları görebilecek. Uygulama ile dosya kabul veya ret edilebilecek. Ayrıca dosya geldiğinde bildirim alabilecek. Uygulamalar ile taraf bilgileri, dosyaya ait evraklar mobil cihazlara indirilebilecek.

Uygulama üzerinden Kişisel bilgilerin güncellenmesi, ek süre, SEGBİS görüşme ve görevden çekilme taleplerinin yapılması için de çalışmaların devam ettiği belirtilmiştir.

hakkında Uzlaşma Bilinci

İstanbul Anadolu Adalet Sarayı / Uzlaştırmacı / Uzlaştırma Portalı / Kurucu Üye

Ayrıca Kontrol Et

”Türkiye’de Alternatif Uyuşmazlık Çözüm Yollarının Geliştirilmesi” AB – Avrupa Konseyi Ortak Projesi Kapsamında Saha Ziyaretleri Gerçekleştirildi

‘Türkiye’de Alternatif Uyuşmazlık Çözüm Yollarının Geliştirilmesi” Avrupa Birliği – Avrupa Konseyi Ortak Projesi Kapsamında  ihtiyaç …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir