Home / Etkinlikler / Uzlaştırma Tartışmaları Konferansı Gedik Üniversitesinde Gerçekleşti

Uzlaştırma Tartışmaları Konferansı Gedik Üniversitesinde Gerçekleşti

Hedef ve sonuç ilişkisine dayanan, çözüm odaklı düzenlenmiş olan ‘Uzlaştırma Tartışmaları Konferansı’ Gedik Üniversitesinin işbirliği ve ev sahipliğinde 07.03.2020 tarihinde Gedik Üniversitesi Pendik Yerleşkesinde gerçekleştirildi.

Konuşmacı kadrosu ve katılımcıları ile Akademik doygunluğa ulaşmış, verimli, faydalı ve etkili bilgi alışverişinin var olduğu konferansta, Anadolu Adliyesi Cumhuriyet Savcısı Dr. Cengiz APAYDIN , İstanbul Anadolu Adliyesi Asliye Ceza Hakimi Mahmut ERDEMLİ, Avukat ve Uzlaştırmacı Gizem Kurt AYDIN, Avukat ve Uzlaştırmacı Özlem ÖĞÜTÇÜ, Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi Prof Dr. Ali Atıf BİR, Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç Dr. Erdal YERDELEN ve İstanbul Gedik Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç Dr. Gülsün A.A. UĞURLUBAY konuşmacı olarak katıldılar.

Aktif Uzlaştımacılar ile birlikte, Uzlaştırmacı adayları ve Hukuk fakültesi öğrencilerinin de dinleyici olarak katıldığı, iki oturumdan oluşan konferansın; ‘Uygulayıcı Gözüyle Uzlaştırma’ başlığı altında yapılan birinci oturumunda ‘Ceza Hakimi Gözü ile uzlaştırma’, ‘Uzlaştırmada Müzakere’ ve  ‘Uzlaştırma Uygulamaları’, ‘Ceza Hukuku Açısından Uzlaştırma’ başlıklı ikinci oturumunda ise  ‘Almanya’da Uzlaştırma’, ‘Uzlaştırmada İletişim’ ve ‘Uzlaştırmada Tartışmalı Konular’ üzerine ayrı ayrı bilgi ve tecrübelerini katılımcılar ile paylaştılar.

Tam gün süren konferans, katılımcılardan gelen sorular ve bunlar üzerine yapılan fikir alışverişleri ile tamamlanırken, konferans sonunda konuşmacı ve katılımcılara Gedik Üniversitesi Rektörlüğünce hazırlanmış olan katılım belgesi takdim edildi.

hakkında Uzlaşma Bilinci

İstanbul Anadolu Adalet Sarayı / Uzlaştırmacı / Uzlaştırma Portalı / Kurucu Üye

Ayrıca Kontrol Et

”Türkiye’de Alternatif Uyuşmazlık Çözüm Yollarının Geliştirilmesi” AB – Avrupa Konseyi Ortak Projesi Kapsamında Saha Ziyaretleri Gerçekleştirildi

‘Türkiye’de Alternatif Uyuşmazlık Çözüm Yollarının Geliştirilmesi” Avrupa Birliği – Avrupa Konseyi Ortak Projesi Kapsamında  ihtiyaç …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir